Poëzieavond in vierdaagse feestweek

17 juli  2025

 

In samenwerking met Proces Verbaal oorganiseert het PcN een vrolijke en dynamische avond op 17 juli in de Valkhofkapel, muziek, en een onvergetelijke Poëzie Karaoke. Jasper Serraris en Jesse Vos zijn de presentatoren van deze avond. 

 

Programma

20.00 – 20.15 uur Poëzie Karaoke 
20.15 – 20.30 uur Voordracht door Merel van Slobbe 
20.30 – 20.45 uur Voordracht door Jasper Serraris  
20.45 – 21.00 uur Muziek door De Mier en Ik  
21.00 - 21.30 uur Pauze 
21.30 - 21.45 uur Poëzie karaoke 
21.45 – 22.00 uur Voordracht door Jesse Vos 
22.00 – 22.15 uur Voordracht door Jasper Serraris 
22.15 – 22.30 uur Muziek door De Mier en Ik  

 

Poëzie Karaoke is een karaokebar, waar geen songteksten, maar gedichten op het scherm verschijnen. Karaoke is voor mensen die niet kunnen zingen uitermate geschikt om hun strotten toch eens te openen – liefst na de nodige schaamteoverwinnende consumpties. Nu hoef je zelfs niet meer te zingen. Tijdens de Poëzie Karaoke draait het om charisma en retorica. Geen Abba maar Slauerhoff! Poëzie Karaoke is dé literatuurbeleving die geschikt is voor in de late (festival) uurtjes. Iedereen kan alwetend intellectueel zijn.

 

Merel van Slobbe is dichter en maker. In 2019 verscheen haar chapbook Aan de rand van een lichaam bij Wintertuin Uitgeverij. In 2023 debuteerde ze bij De Arbeiderspers met de bundel De maan schijnt feller in de metaverse, waarmee ze genomineerd werd voor de shortlist van de Grote Poëzieprijs en de shortlist voor de C. Buddingh'-prijs. In 2023/2024 verbleef ze met steun van het Letterenfonds als writer-in-residence aan de Jan van Eyck Academie, waar ze de publicatie LIQUID CRYSTAL FIBER maakte. In haar werk verkent ze internet, magie en technologie.

 

De poëzie van Jasper Serraris is een letterlijk voortvloeisel uit zijn activistische ziel. Hij zat jarenlang aan de tekentafels van klimaatacties rondom Nederlandse kolencentrales en de Groningse gaswinning. Zijn poëzie is een hulde aan iedereen die van zich liet/laat horen en is een aanmoediging tot meer strijdkracht. En wat volgens Serraris voor actievoeren geldt, geldt ook voor de poëzie: je houdt het alleen vol als je het leuk maakt. Laat je norse snor maar thuis, want de nieuwe bundel ‘Meer hout op het vuur’ van Jasper Serraris zit vol humor en grove uitdagingen.

 

Jesse Vos schrijft als hij zin heeft in schrijven. De zin komt wanneer hij het bijzondere in het alledaagse ziet, of het banale van het grootse. Bij toeval ontdekte Jesse dat zijn observaties iets van waarde toevoegen aan de wereld om hem heen. Dat inzicht kwam op het podium. Als frontman van een reeks bandjes overbrugde hij de pauzes tussen nummers met vermakelijke praatjes. Onbedoeld verkende Jesse zo zijn dichterlijke signatuur. 

 

De Mier en Ik is een combinatie van kleine liedjes en tekstjes, over grote onderwerpen zoals emancipatie, kapitalisme en het klimaatvraagstuk. Ervaar hoe het is om een mier te zijn in deze grote chaotische wereld.

 

Daarnaast kun je tijdens de rest van de week in de Valkhofkapel tot rust komen in het feestgedruis met een bezoek aan onze poëtische posterexpositie. 

 

Deze activiteit in de vierdaagse week is de laatste voor de zomerstop. In september starten we  weer.

 
meer informatie

Inloggen / registreren

Ik ben al gebruiker

Voer uw e-mail adres en uw wachtwoord in om u op de website te identificeren.

 

Wachtwoord vergeten?

 

Schakel JavaScript in om gebruik te maken van onze inlogfunctie

Voer uw e-mailadres in en klik op herstellen. Als u met het ingevoerde adres inderdaad al een account heeft bij ons zult u per e-mail een nieuw wachtwoord ontvangen.

Ik wens gebruiker te worden

Registreren Sluit popup