Poëziewandeling Nijmegen
17 oktober 2026
De poëziewandeling door het historische Nijmeegse centrum is bij elke gids weer anders. Deze maand start een nieuwe gids, Elise de Waal, die sinds 7 jaar vrijwilliger is voor het PcN en verder onder andere de boekenkraam ondersteunt.
Poëzie kan zoveel betekenen voor mensen. Een moment om even stil te staan, om woorden of herkenning vinden die je zoekt, je te laten raken. Het kan je aan het denken zetten of gewoon laten genieten van een mooie of grappige taalvondst… Elise kijkt er naar uit om daarover in gesprek te gaan, en deelnemers meer te vertellen over de gedichten.
Poort van Hees
Ik schiet mijn dag
doormidden en zoek
in de blauwe rook
vergane nederpop
in lokaal De Poort van Hees
Met dank. En zonder drank
buig ik mij terug naar
het kleine eiland dat
dit hoekpand voor ons was
toen wij wat rond
de poorten doolden en
buitensbeds de tijd weerstonden
Poort van Hees: wij hebben
in uw drank en in elkaars
vertroebeldheid wat nachten
rondgedreven
Mijn dag breekt,
er verschuiven levens
Harry van de Vijfeijke
De maandelijkse poëziewandelingen door de stad Nijmegen op elke derde zaterdag worden verzorgd door een team van 4 gidsen: Meja Spaargaren, Jan Verhoeven, Willeke Roerdinkholder en Elise de Waal. Ieder verzorgt beurtelings een wandeling op de derde zaterdag van de maand. Alle gidsen zijn poëzieliefhebber en/of schrijver. Jan Verhoeven is de coördinator van de werkgroep poëziewandeling die ook op aanvraag voor groepen op andere dag of tijdstip een wandeling met een van de gidsen organiseert. Alle gedichten zijn opgenomen in de bundel Op een wandeling een woord. Deze bundel is inbegrepen bij de prijs. Aanmelden kan via [email protected].
